Džeza orķestru atbalsta biedrība

 

Džeza orķestru atbalsta biedrība , kuras mājaslapu Jūs pašlaik skatāties, dibināta 2007.g. ar mērķi atbalstīt dažādus augsti mākslinieciskus džeza orķestrus un ansambļus, veicināt to atpazīstamību, organizēt dažādus muzikāla rakstura pasākumus , lai popularizētu džeza mūziku . Dibinātāji - Jānis Daugulis un Lauris Amantovs.

Džeza orķestru atbalsta biedrības rīkotie koncerti ir labāk pieejami sociāli neaizsargātām grupām, piemēram – studentiem, skolniekiem un pensionāriem, kuriem atlaides uz koncertiem ir bijušas no 10 līdz pat 50 % apmērā no biļetes cenas, piem. koncertos „ Rīgas džeza leģendām – 70” , (notika 2008.g.9.novembrī Rīgas Kongresu namā), Baltie Ziemassvētki ar Mirage Jazz orchestra” (notika 2008.gada 25.decembrī )

2008.gadā producēts un izdots oriģinālmūzikas CD „My favourite things” , kurā apkopotas  latviešu ievērojamā komponista, aranžētāja , trompetista G.Rozenberga pēdējo gadu kompozīcijas un aranžējumi. Saskaņā ar biedrības valdes lēmumu  pagājušā gada beigās 200 „My favourite things ” CD eksemplāru(kurus producēja un izdeva biedrība) bez maksas tika nodoti Kultūras un radošās industrijas izglītības centram ar mērķi – izplatīt tos Latvijas bērnu mūzikas skolās, mūzikas vidusskolās, arī rajonu kultūras speciālistiem, lai tādā veidā papildinātu audzēkņu un arī kultūras darbinieku zināšanas un izpratni par Latvijas džeza mūziku un bigbenda  spēles manieri.
Ņemot vērā sabiedriski aktīvo darbošanos sabiedrības, kultūras labā, LR Finanšu ministrija biedrībai ir piešķīrusi sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Notiek pozitīva sadarbība ar dažādu pilsētu kultūras iestādēm, pateicoties kurām , ir realizēti vairāki projekti – piem. RD Kultūras pārvalde, Ventspils pilsētas KC un pilsētas dome u.c.,kā arī valsts struktūrām – Kultūras Ministrija, Prezidenta kanceleja, Valsts Ministru Prezidenta (I.Godmaņa laikā) kanceleja.

Esam saņēmuši informatīvu atbalstu mūsu aktivitātēm no  vairākiem uzņēmumiem, piem. interneta portāla draugiem.lv, jazzmusic.lv, delfi.lv, tvnet.lv, easyget.lv u.c., no SIA „DC restorāni” (Double caffe), rest. „Orrizonte”, kā arī LTV 1 un Latvijas Radio 1, 2, 3 un 4 kanāliem.

  
← atpakaļ