Jaunumi

 
 
 

“Mirage Jazz Orchestra” aicina uz koncertiem “Lai skan mana tēvu zeme”

 

15. februārī 19.00 Kuldīgas kultūras centrā un 24.februārī 19.00 Alūksnes kultūras centrā izskanēs Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammā “Latvijai 100” atbalstītais “Mirage Jazz Orchestra” un solistu Vinetas Elksnes un Ievas Sutugovas koncerts “Lai skan mana tēvu zeme”, kurā skanēs latviešu, lietuviešu, igauņu un somu tautasdziesmas džezā.

 

Projekta ideja saistīta ar šo valstu simtgades svinībām, jo no 2017. gada decembra līdz 2018. gada novembrim Somija, Lietuva, Igaunija un Latvija svin savas valsts pastāvēšanas 100. gadadienu.

Jau izsenis zināms, ka dalīta bēda ir pusbēda, bet dalīts prieks ir dubults prieks. Ir taču tik patīkami, ja ir labi kaimiņi, kas nevis skauž, bet priecājas kopā ar tevi. Kopā būt. Kopā pastāvēt. Kopības sajūta ir tie vārdi, ko, svētku pasākumus gatavojot, atkārto visu valstu simtgades svinību rīkotāji.

Kopā labestību un prieku vairot varam arī mēs visi ar kopīgu bagātību – dziesmu, jo ar dziesmu mēs bēdas vieglinām,  ar dziesmu prieku sadalām, ar dziesmu darbam grūtumu atņemam, ar dziesmu pasaulē nākam un savējos Aizsaulē pavadām.

Koncertā Madara Kalniņa, Alvila Altmaņa, Viktora Ritova, Gunāra Rozenberga un citu autoru džeza apdarēs skanēs latviešu tautas dziesmas “Lokatiesi mežu gali”, “Kur tu teci?”, “Stādīju ieviņu”, “Es meitiņa kā rozīte”, “Saulīt’ tecēj’ tecēdama”, “Trīs priedītes siliņā”, lietuviešu “Ne vēji pūš”, somu “Slīdi, laiviņa”, igauņu “Viena roze izžuvusī upē”  un vēl daudzas citas ne mazāk skaistas melodijas.

Kuldīgas koncertā kopā ar orķestri uzstāsies dziedātāja Vineta Elksne, bet Alūksnē – Ieva Sutugova.

Lai jaukas tikšanās un patiesi emocionāls  muzikāls baudījums gan mūziķiem, gan koncertu klausītājiem!

 

Inta Burnevica,
Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras “Kuldīgas kultūras centrs” direktore,

biedrības “Džeza orķestru atbalsta biedrība” projekta vadītāja


Raiņa iela 21, Kuldīga, LV-3301, Latvija
Tālr.: 29538651, e-pasts: inta@kulturascentrs.lv
www.kckuldiga.lv; www.mirage.lv